Yüzme Bilmeyen Kalmasın projemizle çocuklar hem yüzme öğreniyor hem eğleniyor... Altıeylül Millet Bahçesi ile Karesi Spor Toto Spor Tesislerine kurulan portatif havuzlarımızda yüzmeyi öğrenen çocuklar, bunaltan sıcaklarda eğlenerek serinleyecekler.

Bakanlığımız tarafından Türkiye'nin dört bir yanına ulaştırılan portatif yüzme havuzları ile gençlere yüzme imkanı sunuluyor. "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında Karesi ve Altıeylül ilçelerimizde kurulan portatif yüzme havuzları için yüzme kursları kayıtları başladı.

Portatif yüzme havuzlarında Covid-19 virüsünün yaygınlaşmasını engellemek için genel hijyen ve sanitasyon kurallarına ve Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliklerine uygun olarak çalışmalar sürdürülecek. 19 ilde hayata geçirilen portatif yüzme havuzlarıyla gençlere ve çocuklara ücretsiz ve hijyen şartlarda uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi almasına da olanak sağlanıyor. 10 Ağustos'ta başlayacak kurslar Karesi Spor Toto Spor Tesisleri ile Altıeylül Millet Bahçesine kurulacak portatif havuzlarda antrenörlerimiz eşliğinde yüzme kursları verilecek. Çocuklarımız kayıtlarını online olarak yapabilecekler. Aynı zamanda Kurtdereli Spor Salonu, Şehit Turgut Solak Spor Salonu ve Karesi Spor Toto Tesislerinde kurs kayıtlarını yaptırabilecekler.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de başarıyla devam eden Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi ile insan sağlığına birçok faydası bulunan özelliklede gelişim çağındaki çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Düzenli olarak spor yapan çocuklarda öğrenme kapasitesi ve kendine güven duygusunun geliştiğini hatırlatan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Yüzme, tüm vücudu kullanmayı gerektirdiğinden dayanıklılık, kas gücü ve esnekliği aynı anda kazandıran birkaç spordan biri. Bu nedenle çocukların gelişimine çok önemli katkı sağlıyor. Fiziksel gelişim çocukların entellektüel ve duygusal gelişimin bir parçası olarak gösteriliyor. Pandemi nedeniyle uzun süre hareketsiz kalan çocuklarımızın yüzmesi bedensel olduğu kadar zihinsel gelişimi için de önem taşıyor. Covid 19 virüsüne karşı aldığımız tüm tedbirler eşliğinde çocuklarımızın ve gençlerimizin yüzmeye erişimi ve yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Sporun tabana yayılması için erişilebilir olması gerekiyor ve bizler de bu bilinçle çalışıyoruz” dedi.

Portatif yüzme havuzlarının inşa edildiği iller şöyle:  Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Şanlıurfa.


KURS TARİHLERİ VE KURS YERLERİ
KURS BAŞLANGIÇ TARİHİ : 10/08/2020- KURS BİTİŞ TARİHİ: 30/08/2020
KARESİ İLÇESİ KURS YERİ:   KARESİ SPOR TOTO SPOR TESİSLERİ
                                      Adres: 1. Sakarya Mh, 10030 Karesi/Balıkesir
 ALTIEYLÜL İLÇESİ KURS YERİ:  ALTIEYLÜL MİLLET BAHÇESİ
                                        Adres: Plevne Mh, Eser Cd. 1-1, Altıeylül/Balıkesir
KAYIT YERİ
ONLINE KAYIT :    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJYMS_T7H-p-ZOPnxySooP3SgzEAQhK33mtEhvw2GVSG5Llg/viewform 

KURS KAYIT YERİ          : KURTDERELİ  SPOR SALONU
KURS KAYIT YERİ          : ŞEHİT TURGUT SOLAK SPOR SALONU (Şehirler Arası Terminal Arkası)
KURS KAYIT  YERİ         : KARESİ SPOR TOTO SPOR TESİSLERİ
                                        Adres: 1. Sakarya Mh, 10030 Karesi/Balıkesir

 

 

KURS ÇALİŞMA SAATLERİ VE GÜNLERİ.pdf

SPORCU KARTI BAŞVURU FORMU.pdf