Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Seyahatsever” projesi büyük ilgi görmeye devam ediyor. Gençlerin Türkiye’nin tarihi ve kültürel mekanlarını gezmeleri, tanımaları amacıyla hayata geçirilen Seyahatsever projesi kapsamında Balıkesir’e gelen gençler GSB Yurtlarında misafir olarak kalıyor. 
GSB Yurtlarında kalarak Balıkesir’in çeşitli ilçelerinde tarihi ve doğal güzelliklerini keşfeden ve Seyahati seven gençler, GNS Müzekart ile müze, ören yerlerini ücretsiz ziyaret edebiliyor. 15 Temmuz'da başlayan uygulama ile gençler, GSB yurtlarında ücretsiz konaklayabiliyor. Gençlerin, yaz aylarını etkin bir şekilde hareket halinde geçirmeleri amacıyla hayata geçirilen proje ile 15 Temmuz - 1 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’in çeşitli yerlerini gezmek isteyen gençler; Balıkesir Yurdu, Ayvalık Yurdu, Burhaniye Muhyiddin-i Rumi Yurdu ve Bandırma Fatma Ana Yurtlarında konaklayabilecekler. 
Seyahatsever uygulamasında yaş aralığının 18-25’ten 18-30’a yükseltildiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Yaz tatilinde yurtlarımızın ücretsiz kullanımını sağlayan "Seyahatsever" uygulamasına gelen yoğun ilgi nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımız talimatıyla yaş aralığı 18-25’ten 18-30’a yükseltildi. Proje ile 1 Eylül tarihine kadar gençlerin yurtlarımızda konaklayarak diledikleri gibi ilimizi gezmelerine olanak sağlıyoruz. Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan yurtlarımıza projenin başladığı günden bu yana çok sayıda gencimiz rezervasyon yaptırdı. Gençlerin en çok tercih ettiği yer ise Ayvalık oldu. Çok fonksiyonlu olan yurtlarımız 'Seyahatsever' projemizle, gençlerimiz için otel konforunda bir konaklama adresi oldu. Gençlerimizin tüm imkanlarımızla her zaman hizmetindeyiz. Balıkesir’i gezmek, görmek, keşfetmek, tatil yapmak isteyen tüm gençlerimizi bekliyoruz" dedi.