Vali Ustaoğlu, GSB Spor Okullarında Genç Sporcuları Ziyaret Etti

  Vali İsmail Ustaoğlu, "Yaza Hareketli Giriyoruz" sloganıyla düzenlenen GSB Spor Okulları ve yakında açılacak Engelsiz Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp'tan detaylı bilgi aldıktan sonra İsmail Akçay Atletizm Pisti Spor Salonu'nda antrenman yapan genç sporcularla bir araya geldi.

  Haberi Oku

  Gönen Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru'nda, Türkiye KAYO Motokros Şampiyonası Heyecanı

  Türkiye KAYO Motokros Şampiyonası, Gönen Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru'nda gerçekleşti ve hızın, dengenin ve adrenalinin zirvede yaşandığı unutulmaz anlara sahne oldu. 6-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenen şampiyonaya 116 sporcu katıldı. Sporcular, MX, MX1, MX2, MX2 Junior, MX125, MX Senior, Kadınlar, Veteran, 50 cc, 65 cc ve 85 cc gibi farklı kategorilerde mücadele ederek Gönen'in doğal güzelliklerle çevrili motokros parkurunda becerilerini sergiledi.

  Haberi Oku

  Balıkesir'de Sporun Geleceği GSB Spor Okulları ile Başlıyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl Türkiye genelinde düzenlenen GSB Spor Okulları, Engelsiz Spor Okulları ve Gençlik Merkezi Yaz Okulları açılış töreni, Kurtdereli Spor Salonu'nda coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

  Haberi Oku

  HAFTALIK PROGRAM 05 TEMMUZ - 12 TEMMUZ 2024

  HAFTALIK PROGRAM 05 TEMMUZ - 12 TEMMUZ 2024

  Haberi Oku

  Balıkesir’de Triathle Türkiye Şampiyonası ve U11- U13 – U15 Milli Takım Seçmeleri Heyecanı!

  Gençlik ve Spor Kenti unvanını bir kez daha taçlandıran Balıkesir, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu faaliyet takviminde yer alan Triathle Türkiye Şampiyonası ve U11- U13 ve U15 Milli Takım Seçmeleri’ne ev sahipliği yaptı. Ülke genelinden 26 kulüp ve 1 ferdi olmak üzere toplam 221 sporcunun bir araya geldiği yarışlar büyük mücadeleye sahne oldu.

  Haberi Oku

  BAKAN BAK’TAN GENÇLERE MÜZEKART VE SEYAHATSEVER MÜJDESİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençlerin heyecanla beklediği ücretsiz Müzekart GNS uygulaması ile Seyahatsever projelerinin başlangıç tarihlerini açıkladı. Bakan Bak, Müzekart GNS uygulamasının 1 Temmuz’da, gençlere GSB yurtlarında konaklama imkanı sunan Seyahatsever projesinin de 8 Temmuz’da başlayacağını duyurdu.

  Haberi Oku

  GSB SPOR OKULLARI BAŞLIYOR...

  GSB SPOR OKULLARI ÇALIŞMA PROGRAMLARI VE ONLİNE KAYIT

  Haberi Oku

  BAKAN BAK’TAN ‘GENÇLİK YAZ OKULLARI’ MÜJDESİ

  Yaz tatili döneminde yüz binlerce genci Gençlik Kamplarında misafir eden Gençlik ve Spor Bakanlığı, tamamen ücretsiz bir başka eğitim ve aktivite fırsatını, ‘Gençlik Yaz Okulları’nı bu yıl ilk kez hizmete sunuyor.

  Haberi Oku

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

  İl Müdürü Özalp, ” Bayramlar, sevgi, saygı ve hoşgörünün arttığı, yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun yaşandığı müstesna günlerdir. Bu özel günler, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasının, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın pekiştirilmesinin önemini hatırlatır. Bu vesileyle, ihtiyaç sahiplerine el uzatmak, komşularımıza destek olmak ve sevgiyle paylaşmak için fırsattır.

  Haberi Oku

  Okul Sporları Türkiye Gençler A-B Spor Tırmanışı Şampiyonası Balıkesir’de Gerçekleşti

  Okul Spor Faaliyetleri Kapsamında yapılan Okullar Arası Gençler (A-B) Spor Tırmanışı, Türkiye'nin dört bir tarafından katılan genç tırmanıcıların kıyasıya rekabetine sahne oldu. İsmail Akçay Tırmanış Duvarı'nda düzenlenen yarışlar, 30 ilden sporcuların katılımıyla gerçekleşti. Toplamda 120 takım ve 418 ferdi sporcu, heyecan dolu mücadeleler için bir araya geldi.

  Haberi Oku

  “Hareketlilik Yılı Spor Şenliği”yle Balıkesir, Sağlıklı ve Dinamik Bir Toplum İçin Adım Atıyor

  Türkiye, toplumun her kesimini daha sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzına teşvik etmek amacıyla 2024 yılını "Hareketlilik Yılı" ilan etti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın, "Hareketlilik Yılı"nı duyurmasının ardından ülke genelinde çeşitli etkinliklerin planlanması yapıldı.

  Haberi Oku

  Balıkesir, Bu Hafta Sonuda Spor Ve Dostluk Dolu Anlara Ev Sahipliği Yaptı.

  Dolu dolu geçen Hareketlilik Yılına yakışır etkinlikler, bu hafta sonu yine sporcuları ve sporseverleri bir araya getirerek sağlıklı yaşam biçimine teşvik etti ve dostluk bağlarını güçlendirdi.

  Haberi Oku

  Balıkesir’den Avrupa’ya: Genç Yeteneklerin Satrançta Başarı Serüveni Devam Ediyor

  Balıkesir, satranç tutkunları arasından birçok yetenekli genç oyuncuyu bünyesinde barındırıyor. Bu gençler, hem ulusal hem de uluslararası turnuvalarda şehirlerini başarıyla temsil ederek önemli dereceler elde ediyor.

  Haberi Oku

  HAFTALIK PROGRAM 07 HAZİRAN - 25 HAZİRAN 2024

  HAFTALIK PROGRAM 07 HAZİRAN - 25 HAZİRAN 2024

  Haberi Oku

  Geleneksel Çocuk Oyunlarıyla, Gelenekten Geleceğe Yolculuk

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri büyük ilgi gördü. Çocukların kültürel, sosyal ve sportif yönden gelişimlerini hedeflerken aynı zamanda kültürel miraslarıyla bağlarını güçlendirmelerini sağladı. Sınıf müsabakaları, ilçe finalleri ve il finali elemelerinin ardından düzenlenen şenlikte, 11 ilçeden 16 okul yer aldı.

  Haberi Oku

  GSB’nin İnovatif Spor Projeleriyle Gençlik ve Spor Kenti Balıkesir, “Hareketlilik Yılı”nda Sporun Zirvesine Koşuyor!

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen sporun sağlığa ve gençlik enerjisine olan olumlu etkilerini bir arada yaşayacağınız birbirinden heyecan verici spor projeleriyle tanışın!

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER