Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. İl Müdürü Arıcıoğlu; “Bayramlar, bizi biz yapan, geleceğe taşıyan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdendir” dedi. İl Müdürü Arıcıoğlu kutlama mesajının yanı sıra koronavirüs tedbirleri konusunda uyarıda bulunmayı ihmal etmedi.
İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu mesajının devamında; “Milli ve dini duyguların, inançların örf ve adetlerin sergilendiği bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günlerdir. Milletimizin her ferdi, elle vererek, dille söyleyerek ve kalben inanarak yakın çevrelerinden ve yaşadıkları coğrafyadan başlayarak bayramlar vesilesiyle girdiğimiz bereket ikliminin her yere, her haneye ve her kişiye ulaşması için yapabileceklerinin bir fazlasını bu bayramda da yapacaktır. Dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, yardımlaşma ve dayanışma içinde bulunmamızı sağlayarak birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sunan Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz.
Bayram günlerinde, aile büyüklerimizi, yakınlarımızı, komşularımızı ziyaret etmek, bayramı bayram yapan en önemli değerlerdendir. Coşkulu bayram günlerinin yerini hüzün ve kederin almaması için maske, fiziki mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeyi unutmamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemize ve aziz milletimize huzur, sağlık ve mutluluk getirmesi temennisiyle, değerli Balıkesirli vatandaşlarımızın, spor camiamızın, sevgili gençlerimizin bayramını en kalbi duygularla tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.