Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, Dursunbey İlçemizde tesislerimizi inceledi. Yenilenen Spor Salonu’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, Gençlik Merkezinde gençlerle bir araya geldi. Yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi alan İl Müdürümüz Arıcıoğlu, revize edilmesi gereken alanların de tespiti ve kullanıma açılması konusunda istişarelerde bulundu. 
Gençlik Merkezimizin faaliyetleri, mevcut durumu ve yapılacak planlamalarla ilgili de bilgi alan Arıcıoğlu, Gençlik Merkezi birimlerini gezerek, gençlerimizle bir araya geldi ve onlarla sohbet etti. Bütün gençlerimizi kendi tesislerini diledikleri kadar kullanmaya davet eden Arıcıoğlu, “Kısa sürede inşa edilerek hizmete geçirilen ve gençlerimizin cazibe merkezi olan Gençlik Merkezimiz gençlik liderlerimizin de göreve başlamasıyla gençlerimizi ilgilendiren projeler hayata geçmeye başlamıştır. Başta gençlerimiz olmak üzere her yaştan bütün vatandaşlarımızı merkezimize davet ediyoruz. Spor Salonundan atölye çalışmalarına, bilgisayar sınıfından kütüphanesine, müzik okulundan kişisel gelişim atölyelerine kadar bir çok alanda hizmet veren tesisimiz sürekli yaşayan bir merkez. Biliyoruz ki, bağımlılıkla en iyi mücadele yöntemleri arasında olan sosyal faaliyetler ve spor aktiviteleri ile gençlerimizi her türlü sorunlardan koruyacaktır.” dedi. 
Gençlik Merkezimiz öğrencileriyle de muhabbet eden Arıcıoğlu “Zekayı yetenek ölçüsünde geliştirebilirsiniz. Mesela bol bol kitap okursunuz, ufkunuz genişler, zekanız çalışmaya başlar.. Kültür sanat etkinlikleri, sportif etkinlikler belli bir seviyeye gelmeniz için olmazsa olmazlardır.” diyerek onlara tavsiyelerde bulundu.