Balıkesir ilimizde gençlerimiz için hem spor hem de gençlik merkezleri alanlarında yatırımlar hızla sürüyor. Gönen Kaymakamı Arslan Yurt ile Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu Gönen ilçemize yeni gençlik merkezi için yer keşfinde bulundular.  
Gönen ilçemizde için yapılacak bu proje, çocuklarımızın ve gençlerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlerden istifade edecekleri bir merkez olacak. Merkezin saha çalışmalarının ardından ihale süreciyle birlikte kısa sürede gönen gençliğinin hizmetine sunulması planlanıyor. 
Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, “Gençlik merkezi tamamlandığında, içinde derslik, kütüphane, seminer ve eğitim odaları, gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerine cevap verecek modern ve nezih bir yapıda olacak. Daha çok okuyan, daha çok düşünen, daha çok üreten bir toplum için ilçe gençlerimize yapılan yatırımlarla, nitelikli çalışma ve programlarla çalışmalarımız devam edecek. İlçemiz gençliği için bu önemli projenin ilk adımlarını atıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde bu önemli yatırımları ilçemize kazandırmış olacağız" şeklinde konuştu.