İlimize atanan Valimiz Sayın Hasan Şıldak'a karşılama töreni yapıldı. Balıkesir protokolü ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu Balıkesir Valisi olarak atanan Hasan Şıldak’ı Valilik önünde karşıladı. 
Karşılama töreninin ardından, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak görevini devraldı ve yeni görevine başladı. Burdur Valiliğinden Balıkesir’e atanan Hasan Şıldak; il protokolü tarafından karşılandı. Şıldak, Valilikte yaptığı konuşmada, kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti.
Halkın içinde bulunmaya gayret edeceğini söyleyen Balıkesir Valisi Hasan Şıldak;, “Yönetim anlayışımız, adaletli, şeffaf, hesap verebilir, verimli, etkin ve güler yüzlü bir uygulamaya dayanacaktır. Sorunları dinlemeye açık, ulaşılabilir, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini hayata geçirmek arzusundayız.” dedi.  Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, tüm kurumların uyum içinde çalışması konusunda hassasiyet göstereceğini vurguladı.
Yeni Valimize görevinin hayırlı olmasını diliyoruz.