Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan, İl Müdürümüz Lokman Arıcoğlu'nu ziyaret ederek Ragbi Sporu ve branşın gelişmesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İl Müdürümüz Lokman Arıcoğlu ile bir araya geldi. Ragbi sporu ve branşın gelişmesi hakkında görüşülerek, tesislerimizin durumu ve yapılan spor branşlarımız hakkında bilgiler verildi. 
Popüler branşların dışında yeni spor branşları ile de çalışmalarına devam etmek istediğini belirten İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, “Spor kulüplerimiz, federasyonlarımız, spor camiamızın her ferdi bizler için çok önemli. Üretilecek her proje, gelecek her öneri bizler için çok anlamlı. Özellikle spor kulüplerimiz ve okul sporlarımızda çocuklarımızı, gençlerimizi yeni spor branşları ile tanıştırmak istiyoruz. Okul sporlarına katılımın artması, çocuklarımızın sporla buluşması, yetenekli öğrencilerin ortaya çıkması ve en iyi şekilde değerlendirilmesi temennisi içerisindeyiz. İnşallah yeni dönemde Beyzbol ve Ragbi branşlarında takımlar oluşturarak çalışmalarımıza başlamak istiyoruz. Ragbi Federasyonu ile de birlikte yapacağımız çalışmalarla, sporcularımızın Türkiye çapında önemli başarılar sağlayacağına inanıyorum” dedi. 
İngiltere başta olmak üzere Fransa, Galler, Güney Afrika ve Avusturalya’da çok popüler bir spor haline gelen Ragbi sporunu diğer sporlardan ayıran en büyük özelliğinin centilmenlik ve saygı olduğunu vurgulayan Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan; Balıkesir ilinde branşın yaygınlaşması ve çalışmaların başlaması için ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini belirttiler.