SAĞLIKLI HAYAT SENİN ELİNDE PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında 12-29 yaş arası gençlerimize yönelik “Sağlıklı Hayat Senin Elinde” projesi hayata geçiyor.

12 HAZİRAN 2019 / Elif Hicret YALMAN
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Balıkesir Valiliği himayelerinde, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şubesi işbirliğinde “Sağlıklı Hayat Senin Elinde” projesi başladı. 12-29 yaş aralığındaki gençlerde, madde bağılmılığına sürükleyen hayır diyebilme, merak, kendini ispatlama, sorun çözme becerisi ve öfke kontrolü konularında olumlu davranış sergilemelerinin sağlanabilmesi için proje kapsamında 9 ay boyunca ilimizde etkinlikler gerçekleştirilecek.  
Ortaokullarda yapılacak tiyatro gösterileri için Gençlik Merkezimiz bünyesinde oluşturulan ekip çalışmalarını sürdürüyor. Proje ekibinde bulunan Gençlik Lideri, Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı, Psikolog eşliğinde tiyatro ekibinin interaktif tiyatro metin çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Sağlıklı Hayat Senin Elinde projesi kapsamında yıl içerisinde lise öğrencileri arası bağımlılıkla mücadele konulu video yarışmaları ve ödül törenleri de düzenlenecek.