Gençlerimizin Sosyal Medya bağımlılığından uzak, toplumla bir araya gelmeleri, sosyal, kültürel ve sanatsal ve sportif faaliyetlerle vakit geçirmeleri için “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” Projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
2019 Yılı Gönüllülük Yılı dolayısıyla Gönüllülük Kulübü ile birlikte Balıkesir Gençlik Merkezi Bahçesine kurulan Şişme Oyun Alanları ile gençler sosyal medyadan uzak gönüllerince eğlendiler. Çeşitli ikramların yapıldığı programda gönüllüler, Atatürk Parkı ve Yüzme havuzunda çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi. Toplanan atıklar sınıflandırılarak, geri dönüşüme katkı sağlandı. Balıkesir Gençlik Merkezimiz tarafından kurulan Ahşap Yakma ve Resim Sergilerinin yanı sıra kurulan stantlarla bilgilendirilen gençler, 3d yazıcı ile yapılan ürünleri inceleyerek, satranç oynadı.  
Gönüllülük Kulübü çerçevesinde Sosyal Medyadan Sosyal Meydana, Çevre Temizliği ve Bağımlılıkla Mücadele temalarıyla düzenlenen etkinliğe katılan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, gençlerimizin milli ve manevi değerlerimizle bütünleşerek, çeşitli etkinlikler ile hayatın içinde aktif bir şekilde yer almaları için bu tür faaliyetlerin devam edeceğini ifade ederek, katkıda bulunan gönüllülerimize ve çalışanlarımıza teşekkür etti.