28 Eylül - 5 Ekim 2019 tarihlerinde Antalya İlinde gerçekleşen Çocuklar ve Gençler Muay Thai Dünya Şampiyonasına 66 ülkeden 850 sporcunun katıldı. Yarışmada Türk Milli Takımı Genç Takım sıralamasında 2. , Minik/Yıldız takım sıralamasında ise şampiyon oldu. 
Muay Thai Genç Mili Takımı olarak İlimizi temsil eden Altın Yumruk Spor Kulübü Sporcusu Erdek Anadolu Lisesi 10. sınıf Öğrencisi Doğa Dikmen Alt Genç kızlar 54 Kg Sıkletinde tüm rakiplerini yenerek finale yükseldi. Final de ise Belçikalı rakibiyle kıyasıya yaptığı mücadeleyi de 3-0 kazanarak Dünya Şampiyonu oldu. İstiklal Marşımızı 66 ülkeye dinleterek bizleri gururlandırdı.
Milli takımda yarışan bir diğer Balıkesirli Sporcumuz Alışkan Spor Kulübü Sporcusu Ege Bilgili Koleji öğrencisi Etem KARATARLA Üst Genç Erkeler 75 Kg Sıkletinde elemeleri geçip çeyrek finalde Yunanistanlı rakibini üstünlükle mağlup ederek turnuvayı Dünya Üçüncüsü olarak tamamladı. 
Başta Muay Thai Milli Takım Antrenörü ve Balıkesir il Temsilcisi Gürcan Demirsıkan olmak üzere tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.