Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

  İl Müdürü Özalp, ” Bayramlar, sevgi, saygı ve hoşgörünün arttığı, yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun yaşandığı müstesna günlerdir. Bu özel günler, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasının, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın pekiştirilmesinin önemini hatırlatır. Bu vesileyle, ihtiyaç sahiplerine el uzatmak, komşularımıza destek olmak ve sevgiyle paylaşmak için fırsattır.

  Haberi Oku

  Okul Sporları Türkiye Gençler A-B Spor Tırmanışı Şampiyonası Balıkesir’de Gerçekleşti

  Okul Spor Faaliyetleri Kapsamında yapılan Okullar Arası Gençler (A-B) Spor Tırmanışı, Türkiye'nin dört bir tarafından katılan genç tırmanıcıların kıyasıya rekabetine sahne oldu. İsmail Akçay Tırmanış Duvarı'nda düzenlenen yarışlar, 30 ilden sporcuların katılımıyla gerçekleşti. Toplamda 120 takım ve 418 ferdi sporcu, heyecan dolu mücadeleler için bir araya geldi.

  Haberi Oku

  “Hareketlilik Yılı Spor Şenliği”yle Balıkesir, Sağlıklı ve Dinamik Bir Toplum İçin Adım Atıyor

  Türkiye, toplumun her kesimini daha sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzına teşvik etmek amacıyla 2024 yılını "Hareketlilik Yılı" ilan etti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın, "Hareketlilik Yılı"nı duyurmasının ardından ülke genelinde çeşitli etkinliklerin planlanması yapıldı.

  Haberi Oku

  Balıkesir, Bu Hafta Sonuda Spor Ve Dostluk Dolu Anlara Ev Sahipliği Yaptı.

  Dolu dolu geçen Hareketlilik Yılına yakışır etkinlikler, bu hafta sonu yine sporcuları ve sporseverleri bir araya getirerek sağlıklı yaşam biçimine teşvik etti ve dostluk bağlarını güçlendirdi.

  Haberi Oku

  Balıkesir’den Avrupa’ya: Genç Yeteneklerin Satrançta Başarı Serüveni Devam Ediyor

  Balıkesir, satranç tutkunları arasından birçok yetenekli genç oyuncuyu bünyesinde barındırıyor. Bu gençler, hem ulusal hem de uluslararası turnuvalarda şehirlerini başarıyla temsil ederek önemli dereceler elde ediyor.

  Haberi Oku

  HAFTALIK PROGRAM 07 HAZİRAN - 25 HAZİRAN 2024

  HAFTALIK PROGRAM 07 HAZİRAN - 25 HAZİRAN 2024

  Haberi Oku

  Geleneksel Çocuk Oyunlarıyla, Gelenekten Geleceğe Yolculuk

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri büyük ilgi gördü. Çocukların kültürel, sosyal ve sportif yönden gelişimlerini hedeflerken aynı zamanda kültürel miraslarıyla bağlarını güçlendirmelerini sağladı. Sınıf müsabakaları, ilçe finalleri ve il finali elemelerinin ardından düzenlenen şenlikte, 11 ilçeden 16 okul yer aldı.

  Haberi Oku

  GSB’nin İnovatif Spor Projeleriyle Gençlik ve Spor Kenti Balıkesir, “Hareketlilik Yılı”nda Sporun Zirvesine Koşuyor!

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen sporun sağlığa ve gençlik enerjisine olan olumlu etkilerini bir arada yaşayacağınız birbirinden heyecan verici spor projeleriyle tanışın!

  Haberi Oku

  4. Uluslararası Avşa Yarı Maratonu 9 ülkeden 400 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

  Balıkesir Avşa Adası, koşu tutkunlarını ağırladı. 9 farklı ülkeden 400 sporcunun katılımıyla düzenlenen 4. Uluslararası Avşa Yarı Maratonu büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Sporcuların göz alıcı performansları ve adanın nefes kesen manzaralarıyla dolu bir etkinlik oldu.

  Haberi Oku

  GSB SPOR OKULLARI BAŞLIYOR...

  GSB SPOR OKULLARI ÇALIŞMA PROGRAMLARI VE ONLİNE KAYIT

  Haberi Oku

  Türkiye’nin ev sahipliğinde 34. Erkekler ve 3. Kadınlar CMAS Zıpkınla Balık Avı Avrupa-Afrika Şampiyonası, Erdek'te gerçekleşti.

  Ülkemiz, zıpkınla balık avı branşında düzenlenen ilk uluslararası organizasyona ev sahipliği yaparak 19 ülkeden gelen sporcuları ağırladı. Heyecan verici şampiyonada denizlerin derinliklerinde kıyasıya mücadele eden sporcular, ülkemizden de müsabakaya katılan 9 sporcuyla birlikte toplamda 25 takımı oluşturdu. Antrenörler ve diğer katılımcılarla birlikte 150 kişilik bir kafile, Balıkesir'in misafirperverliğinde sporun ve sağlıklı yaşamın önemini vurgulayarak şampiyonanın heyecanını yaşadı.

  Haberi Oku

  HAFTALIK PROGRAM 01 HAZİRAN - 07 HAZİRAN 2024

  HAFTALIK PROGRAM 01 HAZİRAN - 07 HAZİRAN 2024

  Haberi Oku

  2024 yılı Gençlik Kampları Ulusal Kamp Dönemi Başvuruları Başladı!

  Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde, 2002’den bu yana binlerce gence kapılarını açan, yaz, kış ve tematik kamplar olarak Ulusal Kamp Dönemi ve Tematik Kamp Döneminde faaliyetlerine devam eden Gençlik Kampları, 35 farklı ilimizde bulunan 13 deniz, 37 doğa olmak üzere 50 farklı kamp alanında hizmet vermektedir.

  Haberi Oku

  HAFTALIK PROGRAM 25 MAYIS - 31 MAYIS 2024

  HAFTALIK PROGRAM 25 MAYIS - 31 MAYIS 2024

  Haberi Oku

  Balıkesir’de, Gençlerin Buluşma Noktası “Gençlik ve Spor Festivali” Oldu.

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Herkes için Spor Federasyonu işbirliğinde, 81 ilde eş zamanlı olarak “Gençlik ve Spor Festivalleri” düzenledi. Bu yıl ilki gerçekleştirilen festival, “Türkiye’nin Gücü; Gençliği” mottosuyla 19 Mayıs Pazar günü 81 ilde gerçekleşti. “2024 Hareketlilik Yılı” kapsamında ‘Sağlıklı bir gelecek için hareket et’ mesajı verilerek gerçekleşen Gençlik ve Spor Festivali, her yaştan vatandaşı gençlik ve spor faaliyetleriyle buluşturdu.

  Haberi Oku

  Balıkesir'de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Görkemli Törenlerle Kutlandı!

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın resmi kutlamaları, Tren Garı önünden Atatürk Anıtı’na yapılan Kortej Yürüyüşü ve Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Törenin ardından, kutlama programı Kurtdereli Spor Salonu’nda devam etti. 19 Mayıs kutlamalarına; Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Milletvekilleri, il ve ilçe protokol üyeleri, gençler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER