YönetimBalıkesir Valisi

 Hasan ŞILDAK

 

          1969 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.  1994 yılında Çanakkale Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. Adaylık süresi içinde Denizli-Çardak ve Çanakkale-Eceabat İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görevlendirildi. İngiltere’de (8) ay süreyle mesleki inceleme-araştırma çalışmalarına katıldı ve dil eğitimi aldı. 83. Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamladıktan sonra 1997-2007 yılları arasında sırasıyla Antalya-İbradı ile Kars-Selim Kaymakamlığı, Adıyaman Vali Yardımcılığı ve Denizli-Çal Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2010 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. 2011 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalından Yüksek Lisans derecesi aldı. 2013 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, demokrasiye müdahale eden darbe ve muhtıraların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu’nda görevlendirildi. Daha sonra iki yıl süreyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün kuruluşu aşamasında kurumsal mevzuatının hazırlanması ve taşra teşkilatının oluşturulması çalışmalarında görev aldı. 2016-2017 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2017-2018 yılları arasında Başbakanlık bünyesinde yer alan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu üyesi olarak görevlendirildi. 18 Mayıs 2018-17 Haziran 2020 tarihleri arasında Burdur Valisi olarak görev yaptı. 9 Haziran 2020 tarih ve 274 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Balıkesir Valiliği görevine atandı.

        18 Haziran 2020 tarihinde İlimizde göreve başlayan Valimiz evli ve iki çocuk babasıdır.


  


 


Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü

Lokman ARICIOĞLU

     1974 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Arıcıoğlu, Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulundan 1999 yılında mezun oldu. 2014 yılında Yüksek Lisansını İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde tamamladı.

     1999 senesinde İstanbul Zeytinburnun’da beden eğitimi öğretmeni olarak atanmasıyla başlayan meslek hayatına, 2010-2014 yılları arasında Beylikdüzü İlçesinde devam etti. Görev süresince, özellikle ilgilendiği Atletizm branşında çalıştırdığı okul takımı sporcuları, kros ve puanlı atletizmde Türkiye Şampiyonu oldu. Başarılı sporcularından Tuğba GÜVENÇ; 3000 m. Engellide Avrupa Şampiyonluğunu kazandı ve Rio Olimpiyatlarında 2016 yılında ülkemizi başarıyla temsil etti. Ayrıca bu süre zarfında; Federasyonlarda ve Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllü olarak aktif görev alan Lokman Arıcıoğlu, bunun yanında Antrenörlük, Spor Okulları Koordinatörlüğü İl-İlçe Tertip Komitelerinde, spor kulüplerinde yöneticilik görevlerini yürütmüş ve değişik projelerde çalışmalar yapmıştır.

     2014 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Beşiktaş-Beyoğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü olarak çalışmaya başlayan Arıcıoğlu, daha sonra İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Okul Sporları, Spor Faaliyetleri ve Özel Spor Tesislerinde Şube Müdürü olarak çalıştı.  Makamın takdirleriyle 2018 yılı Ocak ayından itibaren atandığı Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine halen devam etmektedir.


                           
 HİZMET VE ŞUBE MÜDÜRLERİMİZ
GENÇLİK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ  MUSTAFA CANSEVEN
SPOR HİZMETLERİ MÜDÜRÜ  BİLAL GÖLEN
YURT HİZMETLERİ MÜDÜRÜ  M.MESUT BİNGÖL
MALİ İŞLER BİRİMİ ŞUBE MÜDÜR V.  PINAR AKSOY
OKUL SPORLARI/ÖZEL SPOR SALONLARI BİRİMİ ŞUBE MÜDÜR V.  EMİR KOÇ
SPOR FAALİYETLERİ/SPORTİF DEĞ. VE TAKİP BİRİMİ ŞUBE MÜDÜR V.  İ. EMRE AYDEMİR
SİCİL LİSANS VE SPOR KULÜPLERİ BİRİMİ ŞUBE MÜDÜRÜ  NURTEN PERÇİN
EĞİTİM ,SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER BİRİMİ ŞUBE MÜDÜRÜ  RIFAT ELÇİ
PERSONEL VE TAHAKKUK BİRİMİ ŞUBE MÜDÜRÜ  HALİL KALAFAT
SATINALMA VE İHALE BİRİMİ ŞUBE MÜD. V.  BÜNYAMİN HAMZA
GENÇLİK FAALİYETLERİ BİRİMİ ŞUBE MÜDÜRÜ  -
İŞLETMELER BİRİMİ ŞUBE MÜDÜRÜ  HALİL İBRAHİM KOYUNCU
YATIRIM  VE İNŞAAT BİRİMİ ŞUBE MÜD. V.  M. MESUD BİNGÖL
YURT İDARE BİRİMİ ŞUBE MÜDÜR V.  BERRİN BIÇAK
 ÖZEL YURTLAR  BAHAR USANMAZ
 PROTOKOL VE DESTEK ŞUBE MÜD. V.  İHSAN GÖRMEZ