Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla "Gönüllülük" temalı fotoğraf yarışması düzenlenecektir.
Gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi, teşvik edilmesi ve böylece; gençleri, yaşadıkları topluma karşı daha sorumlu olmaya, bir arada hareket etmeye ve gönüllü olmaya yönlendirmek amacıyla; fotoğraf sanatına meraklı gençler ve amatör fotoğrafçılara yönelik “Dünya Gönüllüler Günü Fotoğraf Yarışması” gerçekleştirilecektir.
Yarışmaya katılım ücretsiz olup, Dünya Gönüllüler Günü Fotoğraf Yarışması’na 14-29 Yaş aralığındaki tüm gençler katılabilecektir. Yarışma tek kategoride (14-29 Yaş) gerçekleştirilecek olup fotoğraflar “Gönüllülük” temalı olmalıdır. Yarışmaya her katılımcı, en fazla 1 (bir) adet fotoğrafla katılabilir. Başvurular https://gencizbiz.gsb.gov.tr/  adresinden Online olarak yapılacaktır.
Değerlendirme sonucu dereceye giren katılımcılara uygun görülen hediyeler verilecek olup, “Dünya Gönüllüler Günü Fotoğraf Yarışması”nda Birinci olanlara Fotoğraf Makinesi, İkinci olanlara Akıllı Telefon, Üçüncü olanlara Tablet Bilgisayar ödülü verilecektir. Seçici kurul gerekli gördüğü takdirde mansiyon ödülü de verebilir.

Başvuru Başlangıç : 24 Kasım 2020
Başvuru Bitiş : 05 Aralık 2020
Sonuçların Açıklanması : 16 Aralık 2020

*Gençlik ve Spor Bakanlığı sonuçları belirtilen tarihten önce de açıklayabilir.

Dünya Gönüllüler Günü Fotoğraf Yarışması talimatı için TIKLAYINIZ