Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü nedeniyle başlatılan dezenfekte çalışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzde tüm tesislerimizde sürüyor. Yeni tip Koronavirüs salgını sonrası gençlerimizin ve sporcularımızın sağlığını tehlikeye atacak süreçlerin önüne geçilmesi için tüm tesislerimizde ve çevresinde genel temizlik ve ilaçlama yapılıyor.
Koronavirüse karşı toplumsal etkileşimin en yoğun olduğu tesislere sahip Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz hızlı bir şekilde çalışmaya başladı. Başta yurtlarımız, spor tesislerimiz ve gençlik merkezlerimiz olmak üzere il müdürlüğü binamızda ve tüm tesislerimizde dezenfekte işlemleri devam ediyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu; “Tesislerimizde dezenfekte çalışmalarına geçtiğimiz hafta başladık. Futbol Sahaları, Gençlik Merkezleri, Spor Salonları ve Yurt Müdürlükleri başta olmak üzere spor tesislerimizi dezenfekte ediyoruz. Tesislerimizde spor yapan sporcularımız, yurtlarda kalan öğrencilerimiz ve tesislerimizi kullanan tüm vatandaşlarımızın sağlığı birinci önceliğimizdir." şeklinde konuştu.
Profosyenel ekipler tarafından başlanılan dezenfekte çalışmalarına devam edilecek.