SPORCULARIMIZ GENÇLERLE BULUŞTU

Gençliğimiz Ortak Geleceğimiz projesi kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu ile birlikte Balkan Şampiyonluğu ve Türkiye’de dereceleri olan Judocu Halil Çimen ile Efsane Atletimiz İsmail Akçay, Balıkesir Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu. Okulun Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşide gençler sporcularımızla bir araya geldi.

4 OCAK 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Spor yapmanın başlı başına bir düzen işi olduğunu vurgulayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arıcıoğlu, “Sporla ilgilenen, spor yapan insanlar; disiplin konusunda başarılıdır. Bu sebepledir ki spor yapan insanlar hayatlarının her alanında düzenlidir ve bunu bir alışkanlık haline getirmişlerdir. Sporu alışkanlık haline getirip hayatına sokan kişilerin kendilerine olan güveni ve insan ilişkileri çok yüksektir. Pozitif düşünmemize, daha neşeli olmamıza yardımcı olmaktadır. Sporun beden sağlığının yanı sıra psikolojik olarak da çocuklar üzerinde olumlu etkileri vardır. Öz güveni gelişmiş, sosyal ve disiplinli çocuklar psikolojik yönden daha güçlüdürler. Sosyal bir gruba dahil olma, grup içerisinde kendini gerçekleştirebilme imkanı tanıyan spor aktiviteleri çocukların sağlıklı bir psikoloji ile büyümelerine imkan tanır." şeklinde konuştu.
Geçen yıl Balkan Şampiyonluğu, bu yıl da Türkiye ikinciliği bulunan Judocumuz Halil Çimen ve Milli Atletimiz İsmail Akçay ise gençliğe yapılan yatırımın aynı zamanda toplumun geleceğine yapılan yatırım olduğunu vurgulayarak öğrenciler ile gençlere sporun faydaları ve sporcu olmanın hayatımıza olumlu etkileri konularında bilgilendirme yaptılar.
Milli Sporcularımızın öğrencilerden yoğun ilgi gördüğü söyleşi programı sonunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, okul yetkilileri, öğrenci ve sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi.