BURHANİYE YENİ STADINA KAVUŞUYOR

.

3 OCAK 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Burhaniye İlçemiz için son derece önemli, büyük bir proje olan Yeni Şehir Stadyumu’nun temeli törenle atıldı. 56 dekarlık alan üzerinde yapılan ilçe stadyumu içinde bin kişilik tribün, 8’li soyunma binası ve futbol sahası yer alacak.
Spor Toto Teşkilatımız ve Burhaniye Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında yapılması planlanan Yeni Şehir Stadyumu, yaklaşık 3 milyon liraya mal olacak. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu’nun da katıldığı stadyumun temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, İlçe Başkanı Onur Bedir, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı. 
Burhaniye Belediye Başkanı Uysal, "Spor Toto Teşkilatı ile yaptığımız protokol kapsamında 56 dekarlık alan üzerinde yapacağımız İlçe Stadyumu içinde bin kişilik tribün, 8'li soyunma binası ve futbol sahası yer alıyor. Stadyum inşaatının tamamlanmasının ardından, spor kompleksinin yapımına başlayacağız. Bu spor kompleksimizin içinde de 4 kulvarlı tartan pist, çok amaçlı spor salonu, açık spor sahaları ve kafeteryaların olduğu sosyal tesis alanları yapılacak" dedi. 
Konuşmaların ardından temel atmak için butona basıldı. Temel Atma Töreni, kurban kesimi ve ikramların dağıtılması ile sona erdi.