OKUL SPORLARI PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI..

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Spor Faaliyetleri 2017-2018 eğitim-öğretim yılı değerlendirme ve 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı Planlama toplantısı gerçekleştirildi.

7 KASIM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu başkanlığında yapılan toplantıya, Gençlik ve Spor Şube ve İlçe Müdürleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü komite üyeleri katıldı. Okul sporları kapsamında Körfez, Merkez ve Marmara gruplarında çeşitli branşlarda bölge birinciliği, bölge birinciliklerinde yapılacak ödül törenleri, kış dönemi okul spor faaliyetleri, yeni eğitim-öğretim yılı branş, yaş, kategori ve bilgilendirmesi, ilçe spor şenlikleri, geleneksel çocuk oyunları ve Türkiye Sportif yetenek taramaları ile ilgili gündem konuları görüşüldü.
Gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin önemine değinen İl Müdürümüz Arıcıoğlu, "Yeni Eğitim-Öğretim yılında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak çocuklarımızın ve gençlerimizin düzenli fiziksel aktivite alışkınlığına özendirilmesini istiyoruz. Okul sporları kapsamında spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakaların düzenlenmesi, bölge birinciliği gibi yarışmalarla teşvik edilmeleri, yeni bireylerin spora kazandırılması ile ilimizde topyekun spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasını da amaçlıyoruz" dedi.
Sezonun değerlendirilmesi ve yeni sezonun planlanmasının ardından toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.