SPORTİF YETENEK TARAMASI BAŞLADI...

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ortaklaşa düzenlenen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi başladı.

10 EKİM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Lokman Arıcıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız'ın katılımıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, Şehit Turgut Solak Spor tesislerinde başladı.
Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla uygulanacak Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında  2018-2019 yılı içerisinde 3. Sınıf öğrencileri arasından 12.662 öğrencimizin yetenek taramasından geçirilmesi planlanıyor. 
İl Müdürümüz Arıcıoğlu, “İlimiz  genelinde 2018-2019 yılında hedeflenen, tarama yapılması planlanan 3.sınıf öğrenci sayısı 12.662'dir. Ülkemizin geleceği çocuklarımızı yetenek taramasından geçirerek, çeşitli kriterler sonucunda tespit edip, belirli sürelerde eğitim verildikten sonra ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edecek sporcular yetiştirmek asıl hedefimizdir” dedi.