“ŞAMPİYONLARIN İZİNDE” GENÇ SPORCULAR İLE BULUŞUYOR…

.

13 EYLÜL 2018
Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından başlatılan "Şampiyonların İzinde” projesi ile önemli başarılar elde etmiş sporcular, geleceğin yıldız adayları ile bir araya gelmeye devam ediyor. 
Avustralya Dünya Kupası'nda yaptığı hareketle adını literatüre yazdıran ve  Avrupa Cimnastik Şampiyonası'nda Avrupa 2. olan Artistik Cimnastik Milli Takım Sporcusu İbrahim ÇOLAK, genç sporcularla bir araya gelerek bilgi birikimlerini genç sporcularla paylaşacak.
Şampiyonların İzinde Projesi,  farklı branşlarda spor hayatını sürdüren sporcuların, alanlarında ulusal veya uluslararası başarılar elde etmiş üst düzey sporcularla bir araya getirilerek bu kişilerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmalarını sağlamayı ve yıldız adaylarının spor hayatlarına katkı sağlamalarını amaçlayan bir gençlik ve spor projesi olarak hayata geçiriliyor.
Proje kapsamında ayrıca, geleceğin yıldız adaylarına dopingle mücadele konusunda hak ve sorumlulukları ile ilgili bilgilendirmeler de yapılacak. Genç sporculara ve antrenörlerine, dopingden arındırılmış sporun ve centilmenlik ilkelerine bağlı temiz sporun önemi  anlatılacak. Ayrıca önleyici ve koruyucu çalışmalar kapsamında bağımlılık nedir, bağımlılığın insan hayatına ve sağlığına olumsuz etkileri nelerdir gibi konularda genç sporculara farkındalık eğitimleri de verilecek.
Ersin Düzen’in moderatörlüğünde düzenlenecek program, 16 Eylül Pazar, Saat 14.00’da Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Tüm sporseverleri bu etkinliğe bekliyoruz.