BALIKESİR’DE İLK HAMLE…

Okullararası Minikler Satranç Turnuvası’nda ‘’Balıkesir’de İlk Hamle ‘’ Yapıldı…

16 NİSAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Okulsporları faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen adına ‘’Balıkesir’de İlk Hamle’’ dediğimiz Okullararası Satranç Minikler müsabakaları Kurtdereli Spor Salonunda başladı. Programa Valimiz Sayın Ersin Yazıcı başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Yıldız ve İl Müdürümüz Sayın Lokman Arıcıoğlu iştirak etti. İl Müdürümüz program konuşmasında '‘Çocukların daha iyi yerlerde ve imkanlarda bu faaliyetleri yapmaları için  çalışacaklarını söyledi. Tüm İlçelerimizde de Satranç sporunun yaygınlaştırılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.’'
Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zekai Kafaoğlu '‘Bu tür organizasyonlara maddi manevi desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi’'.
Sayın Valimiz Ersin Yazıcı ise '‘Balıkesir’de birçok yenilikler başlatıldığını ve bunları desteklediklerini söyledi. Satranç sporunun çocuklardaki etkilerinden bahsetti ve bu sporu sürekli yapmalarını tavsiye ederek tüm sporculara başarılar diledi''.
Teşrifleri için  Valimiz Sayın Ersin Yazıcı’ ya, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zekai Kafaoğlu’ na,  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Yıldız’a teşekkür ederiz.