SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ YAD EDİLECEK

Sarıkamış Harekatı henüz bıyıkları yeni terlemiş gencecik delikanlıların Allahuekber Dağlarında yazdıkları Şahadetin adıdır.

5 OCAK 2018
Sarıkamış Harekatı henüz bıyıkları yeni terlemiş gencecik delikanlıların Allahuekber Dağlarında yazdıkları Şahadetin adıdır. Sarıkamış Harekatı eksi 45 derecede yazlık giysilerle ve patlamış çarıklarla Allah’ a ve elçisine yürüyen erlerin hikayesidir. Civanmert yiğitlerin inandıkları değerler uğruna anadan, yardan ve serden geçişlerinin hikayesidir. 22 Aralık 1914- 15 Ocak 1915 tarihleri arasında Enver Paşa komutasında Sarıkamış'taki Rus kuvvetlerini püskürtmek isterken şiddetli soğuklara yenik düşen şehitlerimiz için Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı düzenlenecek.
Sarıkamış Harekâtı’nın 103. yıl dönümünde, “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla 7 Ocak 2018 Pazar günü düzenlenecek olan Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı sabah saat 7.30 da Yıldırım (Eski) Camiinde Gençler Sabah Namazında Buluşuyor Projesi kapsamında kılınacak Sabah Namazı ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayacak. Çıkışta çorba ikramı yapılacak. 
Saat 09.30 da yürüyüşten önce tüm katılımcılara üzeri bayrak işlemeli kaşkol, bere hediye edilecek.
Zağnos Paşa Camii önünde saat 10.00 da Sarıkamış Şehitleri için başlayacak olan yürüyüş, mehter takımı eşliğinde Kurtdereli Spor Salonu önünde son bulacak.
Kurtdereli Spor Salonunun önünde düzenlenecek tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. 
Ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Günün Anlam ve Önemini belirten konuşmalar yer alacak.
Program günün muhteviyatına uygun şiir okunması ve tören sonunda şehitlerin ruhuna okunacak dua ve yürüyüşe katılanlara yapılacak ikramlarla son bulacak.